• تهران خیابان شیخ بهایی شمالی نرسیده به میدان پیروزان کوچه 12 متری دوم پلاک 3 طبقه 2 واحد 4
  • info@fouladkar.ir

شرکت مهندسی فن آور صنعت فولادکار الوند – فولادکارfk به عنوان شرکت تخصصی از خانواده MMTE برای ساخت و تولید تجهیزات اصلی صنایع فولاد و سایر تجهیزات تخصصی فوق، در سال۱۳۸۷ با انتقال دانش فنی واحد های احیای مستقیم به روش MIDREX از شرکت مادر فعالیت خود را آغاز کرد.
در حال حاضراین شرکت با کسب دانش فنی برتر و براساس نیاز مشتریان و سفارش های مختلف، توانایی و تجربه طراحی و ساخت کلیه تجهیزات فوق را در ظرفیت کاری مخازن تحت فشار در محدوده استانداردها و مشخصات جهانی در اختیار دارد. تجارب موفق ساخت و تحویل تجهیزات کامل و متنوع برای بیش از ۶ واحد بزرگ احیای مستقیم در مدت ۵ سال گذشته فولادکارfk را به شریک و دستیار قابل اطمینان و قابل اتکا برای مشتریان محترم بدل کرده است.
فولادکارfk با در اختیار داشتن کارگاه ساخت در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع شامل ۲۷۰۰متر مربع سوله سرپوشیده و محوطه تولیدی و ۳۰۰۰ متر مربع سالن روباز جهت ساخت و مونتاژ قطعات و همچنین ۲۱۰۰ متر مربع ساختمان های اداری و رستوران و انبار سرپوشیده، مجهز به انواع ماشینها، تجهیزات، ابزار و تاسیسات لازم، آمادگی کامل جهت ساخت تجهیزات صنعتی و فلزی رادارد.
طراحی و محاسبات تکنولوژیک و فنی محصول با نرم افزارهای ویژه جهت دستیابی به حداکثر راندمان کاری آن توسط MMTE صورت می گیرد و پس از ارائه نقشه های اصلی که به تایید نماینده کارفرما میرسد این شرکت شروع به مدل سازی و سپس تهیه نقشه های کارگاهی کرده و به موازات لیست مواد جهت خرید به صورت کامل استخراج می گردد و پس از آن اقدام به تهیه الگوهای برش توسط دستگاه CNC با دقت یک میلیمتر می شود.
فولادکارfk برای بهبود مستمر فرایند ها و رسیدن به اهداف راهبردی خود استاندارد ISO9001را به عنوان راهنما انتخاب نموده است.
تجارب ارزنده ساخت کوره های احیا مستقیم سنگ آهن، اسکرابر ها، رکوپراتورها، کولرها، مخازن تحت فشار، انواع سیکلونها، غبارگیرها، اجزا مکانیکی نوار نقاله ها، انواع داکتها که در آنها تنوعی از آلیاژهای مختلف فولادی از جمله فولاد های حرارتی و زنگ نزن stainless steel و انکونل inconel و انکولوی incoloy بکارگرفته می شود در ظرفیت های مختلف مطابق استاندارد های DIN،ISO،JIS،ANSI،ASTM،ASME و استاندارد ملی ایران در این کارخانه بصورت مداوم تکرار و ارتقا می یابد. در این راستا امکانات و نیروی انسانی مجرب و کارآزموده به کار گرفته میشود.
در کلیه مراحل طراحی و ساخت مطابق با برنامه مشخص و مدون بازرسانی از واحد های کنترل مرغوبیت(QC) و اطمینان مرغوبیت(QA) و نماینده های کارفرما از شرکتهای مشاوره صنعتی تراز اول کشوری در ایستگاه های بازرسی ویژه، فرآیند تامین مواد و فعالیت های ساخت را تحت نظارت مستمر خود دارند. کلیه مواد مصرفی تجیزات صنعتی طبق استاندارد های معتبر مانند DIN،ASTM،ASME انتخاب و دارای گواهینامه های خاص بوده و این امکان وجود دارد تا کلیه مواد در تمامی مراحل ساخت و حتی در حالت بهره برداری قابل ردیابی باشد. جهت اطمینان بیشتر از کیفیت مواد پس از بررسی گواهینامه های مواد تدارک شده اقدام به نمونه گیری گردیده و به آزمایشگاه معتبر و مورد تایید کارفرما جهت آنالیز شیمیایی و تست های مکانیکی ارسال می گردد تا مراحل ساخت از جمله تهیهWPS با اطمینان انجام گیرد.

به منظور حصول اطمینان از جوشکاری انجام شده بر روی قسمت های تحت فشار، اعم از کوره، محفظه برگشت، پوسته و غیره تستهای غیر مخرب که یکی دیگر از مراحل مهم در بازرسی تجهیزات و پروژه ها می باشد مطابق استانداردASME مانند رادیوگرافی، التراسونیک و مایع نافذ با دقت و نوسط اشخاص و شرکتهای مجاز انجام می گیرد.
انجام صحیح و تحت کنترل عملیات سند بلاست و رنگ آمیزی تجهیز برای تحویل آن مطابق نیازهای مشتری و کارکرد مربوطه ، بخش مهمی از تمهیدات و تدابیر جاری در شرکت را تشکیل میدهد.
رعایت الزمات بسته بندی و بارگیری مناسب تجهیز و تنظیم packing list گویا و روشن از جمله دست آورد های این شرکت در پاسخگویی به نیاز نظامات انبارداری و مالی مشتریان محترم میباشد.
این کارخانه برای هر تجهیز تولید شده یک جلد FINAL BOOK یا دفترچه بازرسی و شناسنامه تجهیز تهیه می نماید که در آن تمامی موارد بویژه نتایج بازرسی ها مطابق QCTMتوافق شده با کارفرما ثبت می گردد. امید است این سند بتواند نیاز عوامل نگهداری و تعمیرات تجهیز را پاسخگو باشد.